Podsumowanie roku 2019

Rok 2019 był niezwykle intensywny i ciekawy. Wydarzyły się rzeczy, których na początku roku nie planowałem. Jedynym celem, jaki chciałem zrealizować w roku 2019 było wybranie się na pięć konferencji. Miały to być głównie wydarzenia związane z testowaniem. Co z tego wyszło, przekonaj się czytając moje podsumowanie.

Long story short

  • czytanie książek i dzielenie się wrażeniami
  • kolejnych 20 artykułów na LinkedIn
  • uruchomienie własnego bloga
  • patronat nad pięcioma konferencjami
  • udział w sześciu konferencjach
  • nagroda TestingCup Biggest Fan oraz czwarte miejsce w zawodach
  • pisanie książki – drugie półrocze to głównie praca nad książką
  • uruchomienie sprzedaży koszulek
  • publikacja „Pasji Testowania”, książki dla każdego, kto chce zostać testerem

Pierwsze półrocze 2019

Pierwsze półrocze upłynęło mi na czytaniu książek (kilka opisów znajdziesz tutaj) oraz kontynuacji działalności, którą rozpocząłem w roku poprzednim. Mam tu na myśli oczywiście publikowanie artykułów na LinkedIn. W pięć miesięcy wypuściłem ich aż 20. Wśród nich są dwa, które są dla mnie szczególnie istotne, ponieważ zostały zainspirowane z pozoru małymi rzeczami. Jeden paragonem, a drugi jednym zdaniem z filmu animowanego. Serdecznie polecam ich lekturę.

Zaangażowałem się także w promowanie wydarzeń testerskich, w tym m.in. Test:Fest, TestingCup czy Agile & Automation Days.

Po kilku miesiącach publikowania materiałów na LinkedIn, przyszedł czas na nową odsłonę i uruchomienie własnej strony. LinkedIn miał zbyt dużo ograniczeń, które uniemożliwiały osiągnięcie tego, czego chciałem. W ten właśnie sposób powstał bugfreeblog z cennymi materiałami dla początkujących testerów.

Sukcesywnie zmierzałem też do realizacji mojego jedynego celu, czyli udziału w pięciu konferencjach. Zacząłem już w lutym od Test:Fest, później była pierwsza odsłona PTaQ Day One w Poznaniu. Cel zrealizowałem już w intensywnym czerwcu dzięki uczestnictwu w TestingCup, TEDxWSB oraz Quality Excites. Udział w zawodach podczas TestingCup, zupełnie niespodziewanie, okazał się dla mnie życiowym (jak dotąd) sukcesem, ponieważ zająłem 4-te miejsce. Dodatkowo od organizatorów otrzymałem też nagrodę TestingCup Biggest Fan.

Drugie półrocze 2019

W drugim półroczu wydarzyło się coś, czego nie planowałem. Większość czasu zajęła mi praca nad własną książką. „Pasja Testowania” powstała głównie z myślą o osobach, które pragną zostać testerami lub przynajmniej zobaczyć, z czym to się je. W książce opisuję zagadnienia, które według mnie warto opanować przed udziałem w pierwszym procesie rekrutacyjnym. Podpowiadam też kilka rzeczy, które warto zrobić, by pokazać swoje zaangażowanie i przekonać tym rekruterów. Więcej informacji znajdziesz na stronie książki. Możesz się tam też zapoznać z ofertą wzorów na koszulki, które przygotowałem pracując na książką.

W drugim półroczu wybrałem się na tylko jedną konferencję. Ale za to jaką. Zupełnie nowe wydarzenie na mapie Polski, czyli IT matters. Bardzo polecam udział w kolejnej edycji, która już się wykluwa. Pojawiły się także meetupy, w których można wziąć udział w oczekiwaniu na konferencję.

Co przyniesie rok 2020?

Rok 2019 naszpikowany był nowościami w moim życiu. Kończę go z kilkoma sztukami drukowanej wersji „Pasji Testowania” w ręce i 15 tyś wyświetleń na moim blogu. Z pewnością kolejny rok przyniesie nowe wyzwania. Już nie mogę się ich doczekać. Tymczasem, życzę Tobie i sobie, żeby 2020 był jeszcze lepszym rokiem.

2 uwagi do wpisu “Podsumowanie roku 2019

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s