Moja książka

Marzenie…

Od pewnego czasu publikuję mniej treści niż wcześniej. Nie dzieję się to bez powodu. Jest to efekt marzenia, które objawiło mi się kilka miesięcy temu, a które jakiś czas temu postanowiłem zrealizować. Marzeniem, nad którym pracuję w zaciszu domowym jest książka o testowaniu oprogramowania, w której opisuję zagadnienia istotne dla osób rozpoczynających naukę.
Książka „Pasja Testowania” jest kontynuacją pewnej myśli, która towarzyszyła mi podczas tworzenia poszczególnych wpisów. Książka powstaje z mojej pasji testowania, by pobudzić tę pasję u innych.

Treść książki

Czego możesz spodziewać się po lekturze? Musisz wiedzieć, że nie jest to książka oparta na sylabusie ISTQB. Nie jest to zatem lektura, która przygotuję cię do certyfikacji.

Wierzę, że opanowanie treści w niej zawartych przygotuje Cię do roli testera i pomoże Ci stawiać pierwsze kroki w zawodzie. Dowiesz się także, jak przygotować się do rekrutacji. Książka będzie poruszać następujące zagadnienia:

  1. Podstawy testowania – najważniejsze terminy i zagadnienia w pracy testera
  2. Nauka testowania – źródła wiedzy i sposoby na rozwój
  3. Czego jeszcze się nauczyć? – dział pełny cennej wiedzy na temat organizacji pracy testera oraz zagadnień do opanowania przed rekrutacją
  4. Narzędziownia – opis grup narzędzi, z którymi z pewnością spotkasz się w swojej pracy
  5. Jak się do tego zabrać? – przygotowanie dokumentacji będzie łatwiejsze po zgłębieniu tego rozdziału
  6. Kilka historii testerskich – jeszcze więcej cennej wiedzy o tym, z czym możesz się spotkać w pracy testera
  7. Zostań Mistrzem testowania – ćwiczenia

Jeśli jesteś zainteresowany nauką testowania i myślisz o rozwoju w tym kierunku, to jest to idealna lektura dla ciebie.

Gdzie jestem?

Tekst książki jest już po procesie profesjonalnej korekty. Teraz piłeczka po mojej stronie – review zmian oraz naniesienie poprawek do kilkudziesięciu punktów. Później rozpocznie się proces publikacji. Książka będzie dostępna niedługo. Stay tuned.

Chcesz mnie wesprzeć?

Chcesz pomóc mi w wypromowaniu książki i zostać patronem? Odezwij się do mnie!

Gadżety

Równolegle z książką, przygotowałem też wzory, które są już dostępne dla każdego. Koszulki idealnie sprawdzą się na konferencjach, meetupach czy jako prezent. Znajdziesz je tutaj.