Moja książka

Od pewnego czasu publikuję mniej treści niż wcześniej. Nie dzieję się to bez powodu. Jest to efekt marzenia, które objawiło mi się kilka miesięcy temu, a które jakiś czas temu postanowiłem zrealizować. Marzeniem, nad którym pracuję w zaciszu domowym jest książka o testowaniu oprogramowania, w której opisuję zagadnienia istotne dla osób rozpoczynających naukę.
Książka jest kontynuacją pewnej myśli, która towarzyszyła mi podczas tworzenia poszczególnych wpisów. Książka powstaje z mojej pasji testowania, by pobudzić tę pasję u innych.

Czego możesz spodziewać się po lekturze? Na chwilę obecną robocze rozdziały wyglądają następująco:

 1. Wprowadzenie
 2. Podstawy testowania
 3. Nauka testowania
 4. Czego jeszcze się nauczyć?
 5. Narzędziownia
 6. Jak się do tego zabrać?
 7. Kilka historii testerskich
 8. Zostań Mistrzem testowania

Chciałbym, żeby za kilka miesięcy ujrzała światło dzienne i służyła osobom, które chcą odkryć w sobie pasję testowania. Myślę o tym, by publikacja ukazała się w wersji płatnego ebooka. Prace są bardziej niż zaawansowane. Jestem teraz na etapie wielu pytań związanych z samą publikacją. Odezwij się do mnie jeśli znasz na nie odpowiedzi. To mi pomoże przyśpieszyć cały proces.

 1. gdzie publikować? leanpub albo coś innego?
 2. ebook czy książka tradycyjna?
 3. co zrobić pod kątem wizualnym/graficznym, by książkę się dobrze przyjemnie czytało? Darmowe zdjęcia/grafiki, które można wykorzystać komercyjnie?
 4. jak i gdzie wypromować publikację, by dotarła do szerokiego grona? Mam kilka pomysłów, ale każda rada mile widziana

Chcesz pomóc mi w wypromowaniu książki i zostać patronem? Odezwij się do mnie!