Słów kilka o „Pełnej mocy możliwości”​ Jacka Walkiewicza

Jacek Walkiewicz (opis i zdjęcie zaczerpnięte ze strony autora) „Psycholog, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Od dwudziestu lat aktywnie uczestniczy w rozwoju edukacji dorosłych. Autor programów szkoleniowych i wykładów dla ponad 500 firm. Ceniony za wiedzę merytoryczną i inspirujący, narracyjny, pełen humoru sposób prowadzenia spotkań. Jego wykład na TEDxWSB umieszczony na YouTube ma ponad 2.7 miliona odsłon. Autor książek „Rozmyślnik Jacka Walkiewicza”, „Pełna MOC życia” i „Pełna MOC możliwości”. Ta ostatnia została nagrodzona w konkursie miesięcznika Charaktery (nagroda Teofrasta) za najpopularniejszą książkę psychologiczną napisaną w 2013 roku. Prywatnie żonaty (żona Monika), ojciec czwórki dzieci, pasjonat turystyki kempingowej oraz starych samochodów.

Po książkę „Pełna moc możliwości” sięgnąłem po obejrzeniu wystąpienia Jacka Walkiewicza podczas TEDxWSB. Ta prezentacja otworzyła mi oczy na pewne aspekty i teraz na wiele z nich patrzę inaczej. Zachęcam do zobaczenia tej prezentacji poniżej.

Jest to pierwsza pozycja tego autora jaką przeczytałem. Dwie kolejne czekają w kolejce.

Książka jest rozwinięciem tego wystąpienia. Jeśli w powyższym wykładzie znalazłeś choć jedną ciekawą rzecz dla siebie, to zdecydowanie powinieneś przeczytać książkę. Jest to pełniejszy opis tego, co zostało zawarte w 20 minutowym wystąpieniu. Rozpoczyna się tekstem wykładu, a kolejne rozdziały to głębsze zanurkowanie w poszczególne, istotne jego treści.

Jeśli chcesz zgłębić takie tematy jak marzenia, cele i poznać inspiracje autora o odwadze, czy strachu, to jest to książka dla ciebie. Poza tym poznasz sposób patrzenia Walkiewicza na tak ważne tematy jak pasje, prawdy i nieprawny. Dowiesz się także, dlaczego warto zmienić swoje słownictwo i jaki ma to wpływ na nasze życie.

Publikacja jest też naszpikowana niezliczoną ilością cytatów, które same w sobie mogą być źródłem inspiracji. Jest to jedna z tych pozycji, do której będę wracał jeszcze wielokrotnie.

Nigdy się nie dowiesz, czego możesz dokonać, jeśli nie spróbujesz – Colin Powell

Kolumb nie miał biznesplanu, kiedy odkrywał Amerykę – Andy Grove

Człowiek sukcesu jest zawsze sobą. By osiągnąć sukces, musisz być wobec siebie szczery – Vince Lombardi

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego – Edward Phelps

Jeśli nie umiesz latać biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodź. Jeśli nie umiesz chodzić, czołgaj się. Ale bez względu na wszystko – poruszaj się naprzód – Martin Luter King

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie – Peter Drucker

Małe czyny, które robisz, są lepsze od wielkich, które planujesz – George Marshall

Praca bez przyjemności musi być piekłem – Ingvar Kamprad

Jeśli nie będziesz kierował swoim losem, znajdzie się ktoś, kto zrobi to za ciebie – Jack Welsh

Książka kończy się listą dziesięciu książek polecanych przez autora. Ja z pewnością będę wracał do tej książki w przyszłości. A tymczasem pora na kolejną…

Jedna uwaga do wpisu “Słów kilka o „Pełnej mocy możliwości”​ Jacka Walkiewicza

  1. Pingback: O „Rozmyślniku”​ słów kilka – Bugfree blog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s