W oczekiwaniu na TestingCup

Nowa rzeczywistość i zamieszanie związane z COVID-19 zmieniło wiele w ostatnim czasie. Nie pozostało to bez wpływu także na świat testerski oraz eventowy. Wielu organizatorów konferencji zostało zmuszonych do zmiany swoich planów. Część z nich postanowiła zorganizować eventy online. Inni póki co zmienili terminy na drugą połowę roku. Chyba jedynymi, którym sprzyjał dobry termin, byli organizatorzy Test:Festu. Tutaj możesz przeczytać jak było w tym roku.

Aktualne terminy konferencji testerskich organizowanych w Polsce znajdziesz tutaj.

Co z TestingCup?

Początkowo pojawił się komunikat mówiący o tym, że w tym roku TestingCup się nie odbędzie. Przy okazji można było przeczytać, że organizatorzy szykują jednak jakąś niespodziankę. Coś jednak się zmieniło i mają się odbyć same zawody. Tym razem online, a do testowania ma być aplikacja na Androida. Inna forma, a także pierwszy raz aplikacja mobilna, to z pewnością coś, co warto sprawdzić. I pewnie temu organizatorzy nie mogli się oprzeć.

Niedawno udostępniona została wersja demo. Zapowiada się ciekawie, zwłaszcza patrząc na dostępne ustawienia wewnątrz aplikacji. Zdaje się, że będą one umożliwiać symulowanie odpowiedniego zachowania pewnych funkcji urządzenia mobilnego. Może to znacząco skomplikować testowanie i poszukiwanie błędu. Fajnie natomiast zapowiada się to, że aplikacja sama zgłosi jeśli wykryjesz błąd, o który akurat chodzi w danym zadaniu. Rolą uczestnika będzie jednak jeszcze raz go odtworzyć i dopiero wtedy będzie zaliczony. Mam nadzieję, że będzie możliwość swobodnego przełączania pomiędzy poszczególnymi zadaniami.

Pierwotnie zawody miały odbyć się 20. maja, ale w zeszłym tygodniu termin uległ zmianie. Jak informują organizatorzy, przyczyną jest COVID-19, ale można się domyślać, że to nie jedyny powód. Pozostaje mieć nadzieję, że dalszego przesuwania terminu nie będzie. Jako regularny uczestnik zawodów bardzo jestem ciekaw nowej formy.

Jak było rok temu?

W oczekiwaniu na kolejne zawody można powspominać, jak było w zeszłym roku. Już wtedy pojawiły się pierwsze kroki ewolucji. Poza standardową aplikacją desktopową, przedmiotem testów było również API. W tym roku organizatorzy zdają się robić kolejny krok ku nowoczesności i wprowadzają aplikację mobilną. Strach pomyśleć, co będzie na nas czekać w przyszłym roku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s